Na początku nie przejmowałam się suchością w jamie ustnej. Po prostu więcej piłam. Nie powiedziałam nic lekarzowi kiedy zmienił się smak potraw. Było lato, zawsze jadłam dużo warzyw, a wszystko smakowało dziwnie, jakbym jadła plastik. Nie mogłam zakładać protezy zębowej, gdyż jej nacisk na dziąsło sprawiał ból nie do zniesienia. Niewiele później pojawiły się problemy z połykaniem. Miałam uczucie opuchniętego języka i gardła, walczyłam z zajadami, które nie chciały się goić i boleśnie pękały. Wówczas faktycznie zaczęło mi to sprawiać coraz większy dyskomfort. czytaj więcej

Wywiad z Krystyną, Amazonką o Fomukalu

Męczyłem się z suchością w jamie ustnej. Potem leczyłem zapalenie. Bolało, musiałem przejść zabieg ponieważ owrzodzenia doprowadziły do zapalenia okostnej a antybiotyki brałem już w szpitalu. Kiedy wyszedłem z oddziału chirurgii szczękowej okazało się, że nie mogę od razu wrócić na onkologię. Muszę przejść kolejne badania, muszą sprawdzić czy mogę dostać chemię. Znów wszystko musiałem zaczynać prawie od początku. Lekarz zaproponował mi Fomukal. Dzięki niemu zmiany w jamie ustnej były mniejsze, zmniejszył się ból. Jadłem, odzyskałem siły i wiarę w terapię.

Henryk

Suchość w jamie ustnej była nieznośna. W trakcie radioterapii nasiliły się u mnie objawy nie tylko zapalenia ale i próchnicy. Od lekarza dowiedziałam się, że suchość w jamie ustnej sprzyja rozwojowi bakterii a te nasilają próchnicę. Leczyłam rany w gardle i na języku, zęby i dziąsła. Ból budził mnie w nocy. Wszystko się zmieniło, terapia była uciążliwa, byłam zmęczona, głodna i pełna lęku.
Fomukal jest bardzo skuteczny, jedyny, który mi pomógł w trakcie leczenia zapalenia jamy ustnej, łagodzący nieznośny ból, nic innego nie działało. Stosowałam go codziennie, mogłam połykać leki, jeść, pić.

Polecam Anna

Już w trakcie pierwszego tygodnia chemioterapii poczułem zmiany w przełykaniu. Moje usta, buzia, gardło były wyschnięte. Piłem o wiele więcej wody nie z powodu pragnienia a z powodu uczucia uciążliwej suchości w jamie ustnej. Po 3 tygodniach od rozpoczęcia chemioterapii musiałem skonsultować się z lekarzem. Moje dziąsła były opuchnięte i krwawiły, pojawiły się rany na języku. Nie mogłem jeść, przyjmować leków, spać. To było dla mnie bardzo trudne do zniesienia. Lekarze zdecydowali o skróceniu naświetlań, to był dla mnie szok, przecież walka z nowotworem jest ważniejsza. Na szczęście pomógł mi Fomukal!. Dostałem do w aptece i od razu zastosowałem. Teraz wiem, że mogłem wcześniej, nim pojawiły się te problemy.

Piotr