logo-footer Wyrób medyczny przeznaczony do płukania jamy ustnej

Fomukal-plakat-www-550x314

Opinie pacjentów, którzy zastosowali FOMUKAL

„Miałem w trakcie radioterapii bardzo mocne skutki uboczne takie, że skrócili naświetlania. Najgorzej było w jamie ustnej same rany, praktycznie nie mogłem jeść i picie sprawiało ogromny problem. Dopiero pomógł mi Fomukal!”
Piotr

„Mój tata cierpiał. Na początku była suchość w jamie ustnej. Później ból przy ranach języka, dziąseł. Nie mógł połykać, jeść, tracił wagę. Lekarz zaproponował nam Fomukal. Dzięki niemu zmiany w jamie ustnej były mniejsze, zmniejszył się ból, a Tata zaczął jeść…”
Henryk

Czytaj więcej...

Moje życie się zmieniło

Wywiad z Krystyną, Amazonką w trakcie leczenia onkologicznego, stosującą Fomukal w związku z terapią
Czytaj więcej...

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę stosować Fomukal przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego (przed chemioterapią, przed radioterapią)?

Płyn Fomukal można stosować w profikaltyce zmian w jamie ustnej i gardle. Oznacza to, że można rozpocząć jego stosowanie przed rozpoczęciem chemioterapii lub radioterapii. Badania naukowe wykazały, iż zastosowanie roztworu jonów wapnia i fosforu przed leczeniem onkologicznym w znaczny sposób wpływają na zmniejszenie ilości i nasilenia zmian zapalnych, bólu i uczucia suchości w jamie ustnej i w gardle już podczas terapii.

Co się stanie jeśli połknę Fomukal?

Płyn Fomukal służy do płukania jamy ustnej i gardła. Zgodnie z instrukcją po wypłukaniu jamy ustnej i gardła, płyn należy wypluć. Jeśli jednak zdarzy się, że płyn zostanie połknięty nie dojdzie do reakcji organizmu – płyn ten nie wchodzi w reakcje z lekami ani nie jest szkodliwy dla śluzówki przewodu pokarmowego.

Dlaczego Płyn Fomukal mieszam z dwóch butelek?

Opakowanie płynu Fomukal do płukania jamy ustnej zawiera 4 butelki o pojemności 225ml każda, w sumie 900ml. Dwie z butelek, w kolorze przeźroczystym oznaczone Fomukal A zawierają jony wapnia. Dwie z butelek, w kolorze brązowym, oznaczone Fomukal B, zawierają jony fosforanowe. Roztwór do płukania jamy ustnej powstaje w wyniku połączenia 1:1 ilości płynów (15ml + 15ml) z butelki A i butelki B. Roztwór jaki powstaje po zmieszaniu obu płynów jest aktywny, wysokonasycony i działa przez około 30 minut. W tym czasie należy go zużyć.

Gdzie mogę nabyć Płyn Fomukal?

Płyn do płukania jamy ustnej Fomukal jest wyrobem medycznym, który można nabyć wyłącznie w aptece. Zapytaj farmaceutę lub poproś o zamówienie Płynu Fomukal. Zazwyczaj zamówienie takie realizowane jest na bieżąco lub w ciągu kilku godzin.